Zakończyła się przebudowa mostu w Byszewie (powiat bydgoski) na drodze wojewódzkiej nr 243, która łączy Koronowo w powiedzie bydgoskim z Mroczą w powiecie nakielskim.

Rozpoczęte w lutym prace udało się zakończyć w ciągu czterech miesięcy. - W tym czasie wykonawca rozebrał starą konstrukcję przeprawy, łącznie z przyczółkami. Nowy most ma teraz formę dużego przepustu o konstrukcji z blachy falistej. Drogę na przeprawie rozszerzono do 10 metrów, co pozwoliło na powstanie 7-metrowej jezdni i zabezpieczenie części dedykowanej pieszym oraz rowerzystom - tłumaczy Beata Krzemińska, rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego.

Co istotne przeprwa po obu stronach posiada specjalne półki, które umożliwią bezpieczną migrację małych zwierząt wzdłuż naturalnego korytarza ekologicznego jakim jest rzeka Krówka.
W sumie inwestycja kosztowała 1,8 mln zł, a jej wykonaniem zajęło się konsorcjum stworzone przez firmę Optem z Gdańska. Środki w całości pochodzą z budżetu samorządu województwa.

Droga wojewódzka nr 243, łącząca Koronowo w powiecie bydgoskim z Mroczą w powiecie nakielskim, ma długość 27 kilometrów. Jest jedną z blisko 90 tras, które podlegają samorządowi województwa kujawsko-pomorskiego. Łącznie sieć dróg wojewódzkich ma długość ponad 1700 kilometrów, z czego około 120 kilometrów znajduje się w powiecie bydgoskim.