Toruń nareszcie może zaprosić do najnowszego basenu w mieście. Remontowany od 2017 r. obiekt przy Bażyńskich kosztował ponad 56 mln zł. Od końca zeszłego roku jest gotowy i czeka na mieszkańców regionu.

Teraz, gdy rządowe obostrzenia dopuszczają już możliwość spędzania czasu w tego typu miejscach, kompleksowo przebudowana pływalnia zostanie otwarta. 28 maja od godz. 7:00 Aqua Toruń (bo taką oficjalną nazwę otrzymał basen) i znajdujące się w obiekcie zjeżdżalnie, bicze wodne, rwąca rzeka, gejzery i sauny będą już dostępne dla gości.

Będzie czynny codzienne w godz. 7.00-22.00. Amatorzy pływania znajdą tam basen główny o wymiarach 25 x 15,4 m, o głębokości 1,35-3,67 m oraz baseny w części rekreacyjnej – jeden z ruchomym dnem, przeznaczony do nauki pływania, aqua areobiku, aqua bike’u i nurkowania, a drugi rekreacyjny.

Urząd Miasta przypomina również, że w budynku są też: kawiarnia, dwie sale do ćwiczeń gimnastycznych ze sprzętem oraz dwa pełnowymiarowe boiska do squasha, a przy nich odpowiednie zespoły szatniowe. Kompleks basenowy jest w pełni dostępny dla osób niepełnosprawnych (w tym na wózkach inwalidzkich) wprost z poziomu terenu wokół budynku.

Przy pływalni wybudowano parking na 80 miejsc, tor dla rolkarzy, siłownię zewnętrzną i place zabaw, w tym wodny plac zabaw z różnymi urządzeniami. Zagospodarowano także okoliczne tereny zieleni z ławeczkami.