- To fuszerka! Świeżo ułożona nawierzchnia jest w kilkunastu miejscach spękana, a nawet zdarzają się lekkie zapadnięcia - sygnalizują mieszkańcy Torunia

A chodzi tu o ciąg pieszo-rowerowy na rozbudowywanym moście drogowym im. J. Piłsudskiego w Toruniu, który 7 maja br. został częściowo udostępniony do ruchu. Rowerzyści i piesi mają spore wątpliwości, co do stanu nawierzchni.

Do sprawy odniósł się Miejski Zarząd Dróg w Toruniu, który wyjaśnia, że prace w tym miejscu jeszcze się nie zakończyły. - Cały czas jest to plac budowy - tłumaczy Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy toruńskich drogowców. - Udostępnienie tego ciągu do ruchu jest elementem tymczasowej organizacji ruchu, której wdrożenie było konieczne w celu wykonania prac na chodniku po drugiej stronie obiektu. Zatem otwarty dla ruchu ciąg pieszo-rowerowy nie jest jeszcze zakończony.

Jak dodaje MZD, dopiero po zakończeniu prac zostanie dokonany odbiór końcowy. Rozbudowa mostu im. Józefa Piłsudskiego w Toruniu rozpoczęła się 28 kwietnia ub. roku. Cała inwestycja jest warta 122 mln zł. Wszystko wskazuje na to, że zakończy się pod koniec 2021 roku.