- Cieszę się, że po wielu miesiącach obostrzeń związanych z epidemią możemy zaproponować pasażerom nową, atrakcyjną destynację - mówi marszałek województwa kujawsko-pomorskiego** Piotr Całbecki**. - Mam nadzieję, że w lotniczym ruchu pasażerskim powoli wrócimy do normalności i lotniska, również tej klasy co Bydgoszcz, rozpoczną szybkie odrabianie strat.

Połączenie Bydgoszcz-Kraków będzie obsługiwane przez Polskie Linie Lotnicze LOT. To już drugie, po rejsach do Warszawy, krajowe połączenie z Portu Lotniczego Bydgoszcz realizowane przez narodowego przewoźnika. Loty odbywać się będą 2 razy w tygodniu, w piątki i niedziele - pierwszy 18 czerwca, ostatni 10 września - na pokładzie 78-miejscowego Bombardiera Q400. Rezerwacja biletów na www.lot.com.

Piątkowy wylot z Bydgoszczy o godzinie 10.20 (lądowanie w Krakowie o 11.20); w niedziele start z Bydgoszczy o 21.30. W Krakowie w piątki wyloty o 8.40 (9.40 lądowanie w Bydgoszczy); niedzielne samoloty wystartują ze stolicy Małopolski o 19.55.

Kraków to jeden z najbardziej obleganych kierunków turystycznych w kraju, bardzo popularny także za granicą. Tylko w 2019 roku historyczną stolicę Polski odwiedziło 14 milionów turystów. Ale Kraków to tylko jedno z miejsc na południu kraju, które warto odwiedzić. Podróż do Zakopanego krótsza o kilka godzin? Dlaczego nie! Wśród innych propozycji także m.in. kopalnia soli w Wieliczce, muzeum oświęcimskie i papieskie Wadowice.