Od 1 maja w Pałacu Nowym można wypożyczyć kosz pełen smakołyków i zdrowych przekąsek. Park w Ostromecku to świetne miejsce na piknik. Do wyboru są trzy wersje koszy, także dla wegan i wegetarian. W zestawie są sztucće, talerze, serwetki i koce. Na ponad 36 h terenu zmieści się wiele osób i będzie można zachować niezbędny dystans. Jeśli ktoś ma obawy, że się zgubi, może pomóc mu nowy przewodnik po parku z mapą całego obszaru.

Co znajduje się w koszach? Zestaw tradycyjny to tortilla z wędzonym indykiem i chrupiącymi warzywami/croissant, miód, dżem, nutella/sałatka z grillowanym kurczakiem/warzywa z dipem miodowo-musztardowym/owoce sezonowe/woda mineralna lub sok. W koszu dla wegetarian znajdują się tortilla z wędzonym łososiem i twarożkiem chrzanowym/croissant, miód, dżem, nutella/sałatka grecka/warzywa z dipami miodowo – musztardowym/owoce sezonowe/woda mineralna lub sok. Weganie mogą zamówić warzywa z dipem pomidorowym/sałatka z pieczonych warzyw i fasoli/hummus z chrupkim pieczywem/owoce sezonowe/woda mineralna lub sok.

Wersja dla 2 osób kosztuje 65 złotych, a dla 4 - 135 zł. Od każdego kosza pobierana jest zwrotna kaucja w wysokości 50 zł. Można do niego wypożyczyć też koc. Kosze powinny być rezerwowane z jednodniowym wyprzedzeniem pod numerami telefonu 785 251 162 i 785 250 182.

Jeśli pogoda dopisze, dobrą porą na piknik będzie 3 maja. Od 12:00 do 16:00 w przestrzeni ostromeckich parków będzie można usłyszeć utwory z płyty Aleksandry Bobrowskiej "Fryderyk Chopin Mazurki". Płytę zarejestrowano na fortepianie Krall&Seidler, który należał przed laty do Zygmunta Noskowskiego. Na miejscu będzie można usłyszeć także kompozycje, które były zadedykowane Róży Mostowskiej, wnuczce Pawła Mostowskiego, właściciela Ostromecka.