Trwa pierwszy z 10 zaplanowanych etapów inwestycji. W Starym Toruniu, w bezpośrednim sąsiedztwie Portu Drzewnego powstanie 58 nowoczesnych i energooszczędnych (pompy ciepła i systemy rekuperacji) domów z ogrodami w różnej zabudowie: od bliźniaków - poprzez zespoły złożone z czterech - aż po zabudowę szeregową) i o różnej powierzchni - od 75 do 126 m kw.

Do tego dostęp do szerokopasmowego internetu i technologii Smart Home. To początek. Finalnie ma tam być nowa dzielnica bądź przedmieście Torunia, wyznaczające trendy w budownictwie mieszkaniowym. Tylko na terenie gminy Zławieś Wielka spółka „Port Drzewny” ma do dyspozycji ponad 40 hektarów.

Jej współzałożycielem i głównym inwestorem jest Abrasco Ltd, czyli firma należąca do Kazimierza Herby i posiadająca większościowy pakiet akcji Neuca o wartości zbliżającej się do 1 mld zł. - Nasz projekt to coś więcej niż osiedle. Port Drzewny łączy dwie rzeczy, na których nam zależało: nowoczesne podejście do budowania i wyjątkowe miejsce, które ma czystą kartę. Tylko w takim miejscu możemy zrealizować nasz koncept, czyli budowę od podstaw nowej tkanki miejskiej, zeroemisyjnej, zrównoważonej i w zgodzie z naturą - mówi Jakub Bronka, prezes spółki Port Drzewny.

Już teraz pojawiają się informacje, że koniec całego projektu przewidywany jest na latach 30. XXI wieku! Więcej przeczytacie TUTAJ.