Policja zapowiada, że aby skutecznie chronić wszystkich uczestników ruchu drogowego, na ulice wyśle oznakowane i nieoznakowane radiowozy, wyposażone w wideorejestratory. Bezpieczeństwa będą pilnować także mundurowi na motocyklach. Policja skupi się na wyeliminowaniu z ruchu nietrzeźwych kierujących, będzie reagować na łamanie przepisów - przekraczanie dozwolonej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa czy nieprawidłowe wyprzedzanie, kontrolować stan techniczny pojazdów, sprawdzać czy wszyscy pamiętają o zapinaniu pasów, ale też zwróci uwagę na zachowanie pieszych.

- Apelujemy o ostrożność, rozsądek i rozwagę na drodze oraz o przestrzeganie przepisów przez użytkowników dróg, zarówno do zmotoryzowanych, jak i tych niechronionych użytkowników dróg. - przekazuje Remigiusz Rakowski z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. - Niestety, nie wszyscy pamiętają o zasadach bezpieczeństwa. Bardzo ważna jest na drogach zasada ograniczonego zaufania w stosunku do wszystkich uczestników ruchu drogowego - dodaje.

W ubiegłym roku, także w czasie pandemii, podczas weekendu majowego, który trwał cztery dni na drogach województwa kujawsko-pomorskiego doszło do 4 wypadków drogowych, w których rannych zostało 5 osób. Policja przypomina też o zakazach w ruchu drogowym w okresie majowego weekendu. Chodzi o pojazdy, których masa całkowita przekracza 12 ton, z wyłączeniem autobusów. Przepisy obowiązują w piątek 30 kwietnia i wtorek 2 maja od 18:00 do 20:00, a także od 8:00 do 22:00 1 i 3 maja.