Do zdarzenia doszło wczoraj około 11.40. Wtedy dyżurny policji w Świeciu otrzymał zgłoszenie, że na ulicy Batorego osobowe suzuki uderzyło w budynek, a kierowca zbiegł. Na miejsce natychmiast udali się policjanci "drogówki", którzy w rozmowach ze świadkami ustalili dokąd uciekł sprawca. Podczas przeszukania pobliskiej kamienicy, w piwnicy, mundurowi zatrzymali 18-latka.

- Jak się okazało, mężczyzna, chwilę wcześniej, ukradł z dwóch pojazdów i wiaty kluczyki samochodowe oraz elektronarzędzia na kwotę ponad 1 700 zł, a następnie odjechał skradzionym suzuki vitara. Podczas brawurowej jazdy, na jednej z ulic, uszkodził opla, jechał pod prąd i prawie potrącił pieszą. Swoją jazdę zakończył na ul. Batorego gdzie nie dostosował prędkości i uderzył w lampę, a następnie w budynek. Mężczyzna dodatkowo znieważył funkcjonariusza, który go zatrzymał oraz mu groził. 18-latek był pod wpływem alkoholu, badanie wykazało 0,8 promila. Dodatkowo pobrano od niego krew na ewentualną zawartość narkotyków - informuje KPP w Świeciu.

W trakcie czynności z zatrzymanym ustalono, że ma na swoim koncie jeszcze trzy kradzieże z włamaniem na terenie Świecia oraz oszustwo. Mężczyzna dzisiaj usłyszał zarzuty. Odpowie za kradzieże, włamania, groźby, znieważenie funkcjonariusza, oszustwa, a także kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości. Grozi mu teraz do 10 lat więzienia.

swiecie2