Każdy w wieku powyżej 36 lat (a w dniu 3 maja także 34 i 35 lat) może w długi majowy weekend jechać do Torunia i zaszczepić się preparatem Johnson&Johnson w specjalnym punkcie przed Centrum Kulturalno-Kongresowym "Jordanki" przy al. Solidarności.

W toruńskim punkcie będzie 2500 szczecionek

Akcja będzie prowadzona w dniach 1-3 maja w godz. 9.00 - 18.00. Co ważne, każdego dnia w godz. 17.00 - 18.00 zaszczepić się będą mogli nawet 18-latkowie (skończone 18 lat). - Ostatnia godzina jest dla osób poza limitem wiekowym. To będzie takie "happy hour". Do szczepienia będzie kwalifikował lekarz na miejscu - mówi prezydent Torunia Michał Zaleski.

- W tej chwili w województwie kujawsko-pomorskim przeprowadziliśmy ponad 540 tysięcy szczepień, z czego dwiema dawkami lub szczepionką Johnson&Johnson zostało zaszczepionych przeszło 130 tys. osób. Obecna sytuacja epidemiczna znacząco się poprawia. To pokazuje, że choroba ustępuje, ale rzeczywiście żeby całkowicie wrócić do normalności jest konieczność zaszczepienia się - dodaje wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.