Wracamy do sprawy makabrycznego odkrycia przy dworcu PKP w Toruniu. W zeszłym tygodniu na "Oto Region" pisaliśmy o ciele mężczyzny, które znajdowało się w pustostanie przy placu Skarbka. Mundurowi o tym fakcie zostali poinformowali przez przypadkowego przechodnia.

Na miejsce przyjechali kryminalni, którzy zabezpieczyli miejsce znalezienia zwłok i wykonali oględziny. Okazuje się, że policjanci z komisariatu na toruńskim Rubinkowie wciąż zajmują się tą sprawą. Największą zagadką jest teraz ustalenie tożsamości denata. Co na razie wiadomo?

- Zwłoki należały do mężczyzny w wieku około 45-55 lat, wzrostu ok. 160 cm, o wadze ok. 50-60 kg. Mężczyzna miał wyraźną łysinę czołowo-ciemieniową, po bokach głowy widoczne były szpakowate włosy oraz szpakowaty zarost – mówi Wojciech Chrostowski z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

Publikujemy fotografie ubrań mężczyzny, które udostepniła KMP w Toruniu. Mężczyzna w chwili odnalezienia był ubrany w ciemnogranatowe spodnie materiałowe z napisem „Medicine" z rozporkiem zapinanym na zamek błyskawiczny, sweter wykonany z materiału przypominającego wełnę koloru beżowego z brązowymi wstawkami marki „Turhan Triko", siwą bluzę z kapturem zapinaną pod szyją na guziki z nadrukiem znajdującym się po lewej stronie przedstawiającym napisy, kurtkę koloru ciemnego marki „Tom Tailor" rozmiar XL zapinaną na zamek i guzik z dużymi kieszeniami zapinanymi na guziki, slipy koloru czarnego z białym napisem „Pierre Cardin", dwie pary skarpet - jedne koloru ciemnego, drugie koloru różowego. Ponadto miał sznurowane buty skórzane koloru brązowego o rozmiarze 46.

Wszystkie osoby, które mają jakieś informacje w tej sprawie, proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z Wydziałem Kryminalnym Komisariatu Policji Toruń Rubinkowo - tel. dyżurny 47 754 25 70 lub 112.