Urządzenia do gier znaleziono w pięciu miejscowościach. Hazard bez wymaganego zezwolenia prowadzony był w Bydgoszczy, Izbicy Kujawskiej, Lipnie, Golubiu-Dobrzyniu i Strzelnie. Część miejsc była już wcześniej kontrolowana. Funkcjonariusze znali już lokal w Izbicy Kujawskiej, który był zamknięty przez kilka miesięcy. Właściciel najwidoczniej nie spodziewał się kolejnej kontroli, bo wznowił nielegalną działalność.

AFoto4

W Bydgoszczy funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej znaleźli aż 7 automatów. Trzy kolejne odkryto w Strzelnie, gdzie zabezpieczono prawie 2 000 złotych w gotówce na wypłaty dla graczy. Pieniądze znaleziono również podczas wspólnej akcji KAS z policjantami w Golubiu-Dobrzyniu. - Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej zabezpieczyli kolejne 3 maszyny hazardowe, a w trakcie prowadzonego eksperymentu zarejestrowali zmianę wersji oprogramowania dla graczy, dokonywaną zdalnie przez organizatora procederu - przekazał Bartosz Stróżyński, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Bydgoszczy.

Trudne zadanie mundurowi KAS mieli w Lipnie, bo właściciel połączył trzy niedozwolone urządzenia do gier stalowymi prętami, aby utrudnić ich wyniesienie. Do demontażu potrzebna była m.in szlifierka kątowa. Łącznie w regionie zatrzymano 18 nielegalnych automatów do gier hazardowych. Ich wartość rynkowa to ponad 200 tysięcy złotych. Wszystkie trafiły do magazynów Urzędu Celno-Skarbowego w Toruniu.

Za urządzanie gier na nielegalnych automatach grozi nie tylko grzywna czy kara pozbawienia wolności, ale również kara administracyjna w wysokości 100 tysięcy złotych od każdego automatu.

AFoto3

AFoto2