Pracownicy Służby Celno-Skarbowej łącznie ujawnili w firmie kurierskiej 11 przesyłek, w których znajdował się nielegalny towar. Wewnątrz jednej z podejrzanych paczek znaleźli substancje o wyglądzie i sposobie opakowania charakterystycznym dla środków psychoaktywnych.

Psychoaktywne substancje 2

- W wyniku przeszukania kolejnych wytypowanych przesyłek, mundurowi z KAS wykryli i zabezpieczyli łącznie ponad 272 gramów niebezpiecznych specyfików w postaci białego proszku i kryształów, 211 sztuk różnych tabletek oraz 12 sztuk znaczków LSD o działaniu silnie halucynogennym - poinformował Bartosz Stróżyński, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Bydgoszczy. Wszystkie przesyłki nadano z Niderlandów. Miały trafić do odbiorców z województwa kujawsko-pomorskiego.

Funkcjonariusze oszacowali wartość rynkową towaru w paczkach na około 12 000 złotych. Całość przekazano do Centralnego Laboratorium Celno-Skarbowego w Otwocku. Po badaniach potwierdzono, że w składach chemicznych znajdują się substancje odurzające i tzw. nowe substancje psychoaktywne wymienione w Ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii. Za sprowadzenie substancji odurzających, psychotropowych grozi wysoka kara grzywny i pozbawienia wolności do lat 5.

Psychoaktywne substancje 1