W godzinach porannych na terenie składowiska tworzyw sztucznych w Łowiczku w powiecie aleksandrowskim doszło do dużego pożaru. Obszar objęty ogniem zajmował powierzchnię ok. 1600 m kw. Stacja RMF FM podała, że płomienie miały nawet 6 metrów wysokości.

Po dwóch godzinach od momentu rozpoczęcia akcji sytuacja była opanowana. Wzięło w niej udział nawet 19 zastępów straży pożarnej. Teraz trwa ustalanie przyczyn tego zdarzenia.

Przestawiciele Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska poinformowali w mediach społecznościowych, iż "na podstawie kontroli stwierdzono, że sposób magazynowania odpadów zagraża środowisku, a także zdrowiu i życiu ludzi ze względu na zagrożenie pożarowe w związku z czym, skierowano do Prokuratury Rejonowej w Aleksandrowie Kujawskim zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa."

Kujawsko-Pomorski Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska już zapowiedział, że będzie prowadził postępowanie administracyjne w sprawie wymierzenia kary pieniężnej - nawet miliona złotych.