Do zdarzenia doszło 16 kwietnia około godziny 23:30. Mężczyzna w trakcie interwencji policjantów nie podporządkowywał się wydawanym poleceniom i kurczowo trzymał plecak. W pewnym momencie podjął nawet nieudaną próbę ucieczki. Był agresywny i szarpał się z funkcjonariuszami. Po tym, jak został obezwładniony, okazało się, co było przyczyną takiej postawy.

- Policjanci znaleźli w jego plecaku opakowanie z tworzywa sztucznego z marihuaną. 31-latek został zatrzymany i dowieziony do komisariatu na bydgoskim Błoniu - poinformował Przemysław Słomski, z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji. - Tam, po przeważeniu zielonego suszu okazało się, że zabezpieczono ponad 100g marihuany. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu - dodał.

Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej liczby narkotyków. Podchodzący z Koronowa 31-latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie oskarżyciel wnioskował o tymczasowy areszt. W poniedziałek sąd przychylił się do tego wniosku. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków mężczyźnie grozi 10 lat pozbawienia wolności.