- Te nagrody to wyraz uznania dla naszych zawodników, którzy odnoszą sukcesy na krajowych i międzynarodowych arenach, oraz dla tych, którzy tworzą sportowej młodzieży warunki osobistego rozwoju. To ogromna satysfakcja, że na Kujawach i Pomorzu mamy tak wiele sportowych talentów – mówił marszałek Piotr Całbecki.

Lista nagrodzonych sportowców
Lista nagrodzonych trenerów
Lista nagrodzonych osób wyróżniających się w działalności sportowej

W tym roku nagrody nagrody samorządu województwa otrzymało 252 sportowców. To medaliści Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy, Młodzieżowych Mistrzostw Polski, Mistrzostw Polski Juniorów i Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Zarząd województwa przyznał także nagrody 94 trenerom oraz 14 działaczom sportowym.

Pula nagród wyniosła 201 512 złotych, wysokość pojedynczej nagrody mieści się w przedziale od 200 złotych do 3,3 tys. złotych i zależy od liczby i wagi odniesionych zwycięstw. Najwięcej wyróżnionych reprezentuje kluby Regionalne Towarzystwo Wioślarskie Lotto Bydgostia (42 nagrodzonych) i AZS Uniwersytetu Mikołaja Kopernika (32 nagrodzonych).

Po 22 sportowców trenuje w bydgoskim CWZS Zawisza - Stowarzyszenie Kajakowe i Międzyszkolnym Klubie Sportowy Sokoły Toruń. Wśród nagrodzonych znaleźli się także członkowie Ludowego Klubu Sportowego Gąsawa, Autonomicznej-Ludowej Kolarskiej Sekcji Stal Grudziądz oraz Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego.

Nagrody trenerskie wynoszą od 150 do 2 475 złotych, a dla działaczy 500-2000 złotych.