Do tego bardzo niebezpiecznego zdarzenia doszło w zeszłym tygodniu w miejscowości Brzezinko (powiat toruński). Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 20-latek, który jechał Volkswagenem Golfem, najprawdopodobniej w wyniku niedostosowania prędkości do warunków ruchu stracił panowanie nad swoim pojazdem, zjechał z drogi i uszkodził ogrodzenie oraz słup telegraficzny.

- Policjanci poddali kierowcę badaniu trzeźwości. Wynik było negatywny. Wykonany jednak test na narkotyki okazał się być pozytywny - informuje Wioletta Dąbrowska z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

Dlatego funkcjonariusze przewieźli młodego kierowcę do szpitala, gdzie pobrano mu krew do dalszych badań. Policjanci informują także, że 20-latek zaledwie miesiąc temu otrzymał uprawnienia do kierowania pojazdami. Jego prawo jazdy już zostało zabezpieczone przez policjantów.

- Na tę chwilę 20-latek otrzymał mandat i punkty karne za spowodowanie kolizji. Teraz przyjdzie mu czekać na wyniki badań, które będą decydować o tym, czy usłyszy zarzut popełnienia przestępstwa - dodaje Dąbrowska.

Powołani biegli będą musieli ocenić, czy stężenie środka odurzającego, które 20-latek miał w organizmie, mogło spowodować zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. Za swój błąd mężczyzna może trafić do więzienia na dwa lata.