Tegoroczny Bydgoski Bieg Urodzinowy odbywa się w formule internetowej. Jako że urodziny wypadają w poniedziałek, zdecydowano się na trzydniową formę wydarzenia - udział w zabawie można było wziąć także w sobotę i niedzielę.

Aby wziąć udział w biegu, trzeba zainstalować bezpłatną aplikację Aktywne Miasta. Trasę można wybrać sobie samemu - ważne, aby pokonać 5 kilometrów i cała droga mieściła się w granicach administracyjnych Bydgoszczy. Osoby, które chcą walczyć o nagrody, muszą bardziej zaplanować swoją trasę.

Każdego dnia do zdobycia jest po 5 słuchawek JBL TUNE 500 BT. W Bydgoszczy w tym czasie rozwieszone będą bannery biegu i aplikacji Aktywne Miasta. Nagrody otrzymają osoby, które zrobią sobie fotkę z jednym z nich i wyślą na adres aktywna.konkurs@um.bydgoszcz.pl. Prezent trafi w ręce osób, które prześlą maila ze zdjęciami najbliżej godziny 19:04. Banery będą znajdowały się przy szkołach podstawowych 16, 63, 64 i 65, Liceum Ogólnokształcącym IV, Balatonie na Bartodziejach, stadionach Chemika, Gwiazdy i Zawiszy oraz Idea Parku.