Do zdarzenia doszło w środę po godzinie 22:00. Policjanci zauważyli samochód, którym podróżowało czterech, znanych już im, młodych mieszkańców Wąbrzeźna. Gdy zatrzymali auto do kontroli drogowej na ulicy Grudziądzkiej, zaparkowali za nim. Zdenerwowany młody kierowca zaczął cofać i uderzył w radiowóz. Nic nikomu się nie stało. Kierowca był trzeźwy, a prawo jazdy posiadał zaledwie od kilku dni. Za popełnione wykroczenie ukarany został mandatem karnym.

Mimo całego zajścia, uwagę policjantów zwróciło zachowanie pasażerów. - W trakcie przeprowadzonej kontroli policjanci ujawnili w ich pojeździe ponad 5 g amfetaminy. W związku z faktem, że zarówno kierowca, jak i pasażerowie nie przyznawali się do kogo one należą, trzech 18-latków i jeden 17-latek trafili do policyjnego aresztu - poinformował Krzysztof Świerczyński z Komendy Powiatowej Policji w Wąbrzeźnie.

W czwartek dokonano przeszukań mieszkań z użyciem psa wyszkolonego do znajdowania narkotyków. Jeden z 18-latków przyznał się do ich posiadania. Grozi mu teraz do 3 lat więzienia.