Szalejąca pandemia niekorzystnie wpływa także na sport. Mecze drużyn sportowych odbywają się bez udziału kibiców. Z powodu trzeciej fali koronawirusa ponownie zamknięte zostały m.in. obiekty takie jak baseny, hale czy Orliki. Przez wprowadzony lockdown coraz większa liczba firm ma problemy finansowe, czego efektem jest rezygnacja ze sponsorowania klubów.

W zupełnie odwrotnym kierunku postanowił pójść Sławomir Mentzen. Niedoszły poseł Konfederacji i doradca podatkowy zdecydował się wesprzeć jeden ze sportowych klubów z Torunia. Tą informacją podzielił się z innymi za pośrednictwem mediów społecznościowych.

  • Władza jak tylko może utrudnia funkcjonowanie amatorskich drużyn sportowych, zamykając hale, orliki i odcinając je od finansowania. Zdecydowanie nie zgadzam się z takim traktowaniem ludzi z pasją, w związku z czym podjąłem decyzję o zostaniu sponsorem tytularnym lokalnej drużyny piłkarskiej KP START MENTZEN TORUŃ - napisał na Facebook-u Sławomir Mentzen.

W klubie działa również akademia piłkarska, która szkoli na co dzień ok. 100 dzieci od 4 roku życia. - Gdy władza zamyka szkoły i radykalnie zmniejsza finansowanie szkółek piłkarskich dla dzieci, trzeba brać sprawy we własne, prywatne ręce. Do tego mam nadzieję, że treningi od małego sprawią, że dzieci poczują ducha rywalizacji i zrozumieją, że tylko pracą można coś osiągnąć, dzięki czemu nie przyjdą im później do głowy różne dziwne socjalistyczne pomysły - czytamy dalej w poście działacza Konfederacji.

Umowa sponsorska ma obowiązywać od 1 kwietnia.