Nochal to policyjny pies wyszkolony do tropienia. Do służby wstąpił w 2012 roku. Następnie razem ze swym opiekunem asp. Piotrem Świderskim, przeszedł szkolenie w Zakładzie Kynologii Policyjnej Centrum Szkolenia Policji w Sułkowicach. Przez lata służby Nochal brał udział w setkach patroli i interwencji.

W trakcie służby, dzięki niezawodnemu węchowi przyczynił się niejednokrotnie do zatrzymania sprawców przestępstw. Jedną z takich osób była podpalaczka stogów na terenie gminy Piotrków Kujawski. Nochal spisał się także podczas poszukiwania osób zaginionych, w szczególności w terenach leśnych.

Wspólnie z przewodnikiem uczestniczył w spotkaniach profilaktycznych, gdzie uczono jak bezpiecznie postępować z psami, co należy zrobić, kiedy zwierzę zaatakuje i jak takiego ataku uniknąć.

- Więź jaka wytworzyła się przez lata służby pomiędzy opiekunem a jego podopiecznym sprawiła, że emeryturę Nochal spędzi w domu swego przewodnika. Aspirant Piotr Świderski przez kilka tygodni własnoręcznie budował „apartament” dla psa. Lokum, w którym zamieszka emeryt jest bardzo funkcjonalne, ciepłe i bezpieczne - informuje asp. szt. Marcin Krasucki z KPP w Radziejowie.

Jak podkreśla przewodnik, na emeryturze pies przeżywa drugą młodość. Chętnie biega, aportuje i bawi się z domownikami. Dziękując Nochalowi za lata służby, fukcjonariusze życzą mu godnej emerytury i zawsze pełnej miski przysmaków.