Koszykarki zakończyły rundę zasadniczą na piątym miejscu, więc nie były gospodyniami pierwszych spotkań ćwierćfinałowych. Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS miała lepszą pozycję wyjściową, ale nie wykorzystała w pełni atutu własnego boiska. Początek pierwszego meczu wskazywał jednak inaczej. Lublinianki rozpoczęły zdecydowanie lepiej i po 10 minutach mogły prowadzić wyżej niż 20:15. Bydgoszczanki przeważały z kolei w drugiej kwarcie, kilka razy obejmując prowadzenie, ale po połowie meczu przegrywały 34:36.

O wyniku mogła przesądzić trzecia kwarta. Pszczółka po powrocie na parkiet grała lepiej, ale później straciła wypracowaną przewagę, by znów ją zwiększyć w samej końcówce. Przed decydującym starciem prowadziła 56:49. Po pierwszych minutach czwartej odsłony wydawało się, że wszystko jest już przesądzone. Basket odrobił jednak straty i trzy minuty przed końcem było 68:68.

Jeszcze 1,7 sekundy przed zakończeniem pierwszego meczu na tablicy widniał wynik 73:73. Wtedy trener Piotr Kulpeksza poprosił o dwa czasy, ale ostatecznie to nie przerwa zdecydowała o losach meczu. Przy wznowieniu gry Jennifer O'Neill przekroczyła linię boczną, co oznacza przewinienie techniczne. Julia McBride celnie trafiła z rzutu wolnego, a chwilę później dołożyła jeszcze dwa punkty za kolejny faul. Bydgoszczanki wygrały pierwszy mecz 76:73.

Drugie spotkanie miało podobny przebieg. Pszczółka wygrała pierwszą kwartę 20:12, ale była słabsza w drugiej. Na przerwę schodziła przegrywając 32:34. W kolejnej odsłonie znów była lepsza (19:11), ale wynik spotkania rozstrzygnął się w zaciętej końcówce. Basket był bliski wyjścia na prowadzenie 2:0 w ćwierćfinale. Jeszcze cztery minuty przed końcem prowadził 58:56. Do końca koszykarki zdobyły jednak już tylko jeden punkt, przegrywając 59:62.

W obu meczach najlepiej punktującą w Baskecie była Cierra Burdick (18 i 16). U rywalek w sobotę wyróżniała się Martina Fassina (18), a w niedzielę zrehabilitowała się O'Neill (16). Trzecie starcie drużyn w sobotę 20 marca o 14:00 w Bydgoszczy, a czwarte dzień później o 19:00. Jeśli dojdzie do piątego spotkania, zostanie ono rozegrane w Lublinie.