Bydgoszczanie pierwsi zdobyli punkty, ale gra w pierwszej kwarcie była wyrównana. Drużyny zmieniały się na prowadzeniu, a dystans między nimi był niewielki. Ostatecznie ta część zakończyła się wynikiem 21:21. Wraz z rozwojem drugiej kwarty, różnica na parkiecie stawała się bardziej widoczna. Astoria od stanu 29:28 wyraźnie przejęła inicjatywę. Na przerwę koszykarze schodzili przy wyniku 49:40.

Od powrotu na parkiet drużyna z Bydgoszczy tylko zwiększała przewagę. Wygrana trzeciej kwarty i 15 punktów przewagi przed ostatnią (77-62) pozbawiały rywali złudzeń. Polpharma przegrała także ostatnią część meczu - 15 do 21 i całe spotkanie 77:98. Po powrocie wśród koszykarzy Astorii najlepiej zaprezentowali się Jakub Nizioł (14 pkt) i Corey Sanders (13 pkt i 8 asyst).

Obecnie w tabeli Astoria zajmuje 12. miejsce, ale nie wszystkie zespoły rozegrały tyle samo spotkań. Wiadomo już, że po tej porażce z Energa Basket Ligą żegna się Polpharma. Kolejne spotkanie bydgoszczanie zagrają u siebie. We wtorek o 20:00 odbędzie się zaległy mecz z Asseco Arką Gdynia. Rywale zajmują 15. pozycję w lidze. Zwycięstwo w tym meczu pozwoli Astorii na awans na wyższe miejsce w tabeli.