Jeszcze przed otwarciem zainteresowanie Astorią było ogromne. Ludzie codziennie od 7:00 do 22:00 dzwonią, żeby dowiedzieć się kiedy, na jakich warunkach oraz za jaką cenę mogą skorzystać z obiektów znajdujących się w centrum. Zarządzający przedstawili wszystkie niezbędne informacje. Astoria będzie otwarta 7 dni w tygodniu, zawsze do 22. Od poniedziałku do piątku można przybyć już o 6 rano, w soboty o 7, a w niedzielę od 10. Na pływalnię można wejść o dowolnej godzinie, a czas pobytu będzie mierzony przez zegarki, które każdy użytkownik otrzyma przy zakupie biletu.

Wejściówki na pływalnię będzie można kupić od 8 marca tylko bezpośrednio w kasie. W przypadku karnetów będzie dodatkowo możliwość zakupu on-line przez strefę klienta. Bilet godzinny kosztuje 15 zł, ulgowy 12 zł, a dwugodzinny – 25 zł (20zł). Pełen cennik znajduje się pod tym adresem. W cenie biletu użytkownik otrzymuje możliwość korzystania z torów 25- i 50-metrowego (jedyna taka pływalnia w województwie), a w dniu otwarcia również ze strefy SPA.

Od weekendu udostępniona będzie dodatkowa atrakcja - najdłuższy w Polsce wodny, pneumatyczny tor przeszkód o długości 44 metrów. Jest on dostępny wyłącznie od 8 roku życia i może na nim przebywać maksymalnie 25 osób. Tor będzie otwarty w sobotę i niedzielę od godziny 11.

Od 15 marca prowadzone będą zajęcia aerobiku w wodzie. Zajęcia będą prowadzone od poniedziałku do piątku o godzinach 11:00 i 20:00. Pełny harmonogram znajduje się pod tym adresem. To na razie jedyna możliwość wykorzystania strefy fitness. Obecnie nie wiadomo, kiedy będzie można otworzyć salę i siłownie. - Mamy nadzieję, że w okolicy w połowy kwietnia będzie się coś działo, jeśli chodzi o zmiany w obostrzeniach i będziemy w stanie otworzyć się choćby w reżimie sanitarnym - informuje Katarzyna Czerwieniec odpowiedzialna w centrum za strefę fitness. - Sala czeka już od wielu miesięcy. Jest już w pełni wyposażona. Będziemy tu oferować szeroki program zajęć grupowych, do 30 uczestników - dodaje.

W Astorii znajdują się też dwie sale siłowni. Pierwsza przeznaczona jest do treningu siłowego. Znajdują się w niej różnego rodzaju obciążenia: hantle, wyciągi, podesty do podnoszenia ciężarów czy wielofunkcyjna klatka. W drugiej sali znajduje się strefa cardio, gdzie można spalić tkankę tłuszczową. Są tu bieżnie, ergometry czy rowery stacjonarne. Sprzęt wykorzystany w ośrodku jest kompatybilny z aplikacją Mywellness. Dzięki temu użytkownicy będą mogli przy pomocy kodu qr sprawdzić, do czego służy każda z maszyn i jak na niej ćwiczyć. W Centrum będzie również zespół trenerów personalnych, którzy będą służyli pomocą gościom.

W części fitness znajduje się również sala rowerowa, gdzie będą odbywały się treningi grupowe pod okiem instruktora. Znajduje się tu 20 rowerów również kompatybilnych z aplikacją. - Każdy ma indywidualny pomiar mocy. Zanim rozpocznie się na nim treningi, użytkownik przechodzi test - powiedziała Czerwieniec. Trwa on około 20 minut. - Po jego wykonaniu rower wyświetli wynik - to tzw. moc funkcjonalna - potocznie moc w naszych nogach. Rower dostosowuje się dzięki temu wynikowi do naszych możliwości - dodaje. W ten sposób będzie można przygotować indywidualny program treningowy.

W obiekcie znajduje się również pomieszczenie z basenem do treningu indywidualnego. - To zaawansowana "zabawka". Tu zawodowcy szukają niuansów, dzięki którym mogą poprawić swoje umiejętności - mówi Dariusz Białkowski, kierownik Astorii. W strefie spa znajdują się sauna fińska (sucha), infrared, łaźnia parowa oraz jacuzzi.

Brakującym elementem na razie są tereny zewnętrzne. - Mamy na obecną chwilę tzw. plan koncepcyjny. On zakłada budowę basenów letnich, na które mieszkańcy Bydgoszczy i nie tylko bardzo mocno czekają - stwierdza Białkowski. - COVID spowodował, że temat się odsunął. Nasze pierwotne założenia były takie, żeby w momencie oddania tego obiektu do funkcjonowania, równocześnie ruszyły pracę nad budową basenów letnich - dodaje. Ten plan na razie nie jest możliwy do realizacji. Według koncepcji wokół mają pojawić się dwie niecki basenowe - jedna kryta z wysoką temperaturą oraz basen odkryty 25 m na 6 torów. Obiekty zewnętrzne mają być czynne całorocznie.

Na dachu Astorii zamontowano panele fotowoltaiczne, które są jednym ze źródeł energii elektrycznej wykorzystywanej w obiekcie. System uzdatniania zapewnia krystalicznie czystą i bezpieczną dla osób przebywających w basenie wodę m.in poprzez filtrację szkłem. Przy tym procesie nie marnuje się wody. Wśród zastosowanych rozwiązań technologicznych znalazł się również system odzysku ciepła z wody wykorzystywanej w sanitariatach.