W minioną niedzielę kryminalni z Wyżyn kontrolowali jedno z większych targowisk w Bydgoszczy. Z ich wcześniejszych ustaleń wynikało, że jeden z mieszkańców miasta sprzedaje na bazarze podrobioną markową odzież.

- Bydgoscy policjanci od lat prowadzą niezapowiedziane działania zmierzające do ujawniania osób, które handlują tzw. „podróbkami" - poinformował Przemysław Słomski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Stoisko namierzono przed południem. Handlarz oferował, za bardzo niską cenę, markowe rzeczy znanych firm. W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa, policjanci zatrzymali 31-latka i zabezpieczyli towar. Łączenie to 248 sztuk odzieży, w tym koszulki, bluzy, czapki oraz spodnie.

Mężczyznę doprowadzono na komisariat na Wyżynach, gdzie przesłuchano go w charakterze świadka, a następnie zwolniono. Obecnie funkcjonariusze kontaktują się z przedstawicielami kancelarii prawnych, które reprezentują markowe firmy i przyjmują zawiadomienia dotyczące naruszenia przepisów ustawy o prawie własności przemysłowej. Zebrany w sprawie materiał pozwoli na przedstawienie zarzutów.