Działania KAS były prowadzone w kilku miastach w regionie. - Podczas kontroli lokalu na terenie Strzelna, mundurowi Służby Celno-Skarbowej zabezpieczyli 3 nielegalne automaty do gier hazardowych oraz ujawnili gotówkę w wysokości 3 tysięcy złotych, przeznaczoną najprawdopodobniej na wypłaty wygranych - poinformował Bartosz Stróżyński, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Bydgoszczy.

Kontrolę przeprowadzono również w Toruniu, gdzie zabezpieczono 4 nielegalne automaty, a także router i specjalistyczne urządzenie do monitoringu wizyjnego. W trakcie działań na miejscu nie było żadnej osoby obsługującej. W Grudziądzu, w znanej funkcjonariuszom placówce, zatrzymano kolejne 2 urządzenia do gier. Kontrola odbyła się również w Chełmnie, gdzie w ręce mundurowych trafiło 5 zestawów komputerowych, telefony komórkowe do ich obsługi oraz gotówka.

Funkcjonariusze KAS w każdym z miejsc przeprowadzili eksperymenty gry, które potwierdziły hazardowy charakter urządzeń. Wszystkie zabezpieczone podczas kontroli przedmioty trafiły do magazynu depozytowego Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celnego w Toruniu.

Organizatorom nielegalnego procederu grozi kara grzywny lub pozbawienia wolności do lat 3, a także kara administracyjna w wysokości 100 tysięcy złotych od każdego z zabranych urządzeń. W 2020 roku kujawsko-pomorska KAS zajęła łącznie 197 nielegalnych urządzeń do gier hazardowych o wartości ponad 2 mln zł. Od początku tego roku było ich już 20.