W styczniu w Sępólnie Krajeńskim oraz w Więcborku doszło do trzech kradzieży w sklepach z artykułami RTV i AGD. Złodzieje przywłaszczyli sobie telefony o łącznej wartości 2,5 tysiąca złotych. Sępoleńscy kryminalni pod koniec stycznia wpadli na trop sprawców. Okazali się nimi mieszkańcy Bydgoszczy - 31-letnia kobieta oraz dwóch mężczyzn w wieku 32 i 39 lat. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu.

- W trakcie czynności z zatrzymanymi, funkcjonariusze ustalili, że ,,złodziejska ekipa" w grudniu i styczniu dokonała podobnych kradzieży na terenie powiatu bydgoskiego oraz nakielskiego. Na podstawie zebranego materiału dowodowego każdemu ze złodziei przedstawiono łącznie po 7 zarzutów kradzieży - poinformowała Małgorzata Warsińska z Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim. Dodatkowo okazało się, że 32-latek działał w warunkach recydywy. Sąd podjął decyzję o objęciu całej grupy dozorem policyjnym.

W środę 10 lutego na terenie gminy Szubin 31-latka oraz 32-latek ponownie dokonali kradzieży w sklepie samoobsługowym na łączną kwotę ok. 600 zł. Tym razem pomagała im 26-letnia bydgoszczanka. Policjanci zatrzymali ich bezpośrednio po kradzieży. Kobiety usłyszały zarzuty, a mężczyzna trafił do aresztu. W trakcie przesłuchania okazało się, że już w poprzednim roku okradał on sklepy w gminie Gniewkowo, Lipka oraz na terenie gminy Więcbork. Śledczy przedstawili mu kolejne 4 zarzuty kradzieży. Decyzją sądu recydywista najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.