Znany artysta Tomasz Organek, pisarz Marcel Woźniak, popularna trenerka Fitness Magda Foeller, aktorzy: Tomasz Mycan i Radosław Smużny, a także znany toruński żużlowiec Adrian Miedziński biorą udział w akcji promującej wśród mieszkańców Torunia szczepienia przeciwko COVID -19.

To inicjatywa władz miasta mająca wesprzeć ogólnopolską kampanię promującą szczepienia przeciwko COVID-19. Poza znanymi mieszkańcami Torunia, którzy przekonywać będą do szczepień w przestrzeni publicznej, między innymi w środkach komunikacji miejskiej mają się pojawić materiały zachęcające do szczepień przeciwko SARS-CoV-2.

W ramach kampanii na Facebooku pojawiła się nakładka na zdjęcie profilowe „Szczepimy się w Toruniu" - każdy za darmo może z niej skorzystać i pokazać w ten sposób, że chce wziąć udział w programie szczepień. Wielu użytkowników facebook'a z Torunia już korzysta z zakładki. W akcję promocji szczepień chcą się włączyć także inni znani torunianie.

W Polsce rośnie liczba osób deklarujących chęć zaszczepienia się przeciwko wirusowi SARS-CoV-2. Według sondażu United Surveys dla DGP i RMF FM cztery na pięć osób, które mają co najmniej 70 lat, chce skorzystać ze szczepień przeciw COVID-19. To wynik lepszy aż o 25% w porównaniu z poprzednimi badaniami.

Kampanie informacyjne i promujące szczepienia mają szansę zwiększyć jeszcze bardziej zainteresowanie szczepionką.